• Kırsal Kalkınma Gelir Getirici Faaliyetler

Kırsal Kalkınma Gelir Getirici Faaliyetler

Damızlık Ana Arı Ekotip Geliştirme Projesi
Giresun ve Tokat İllerinde birer adet “Seleksiyon Merkezi”nin kurulması, Giresun ve Tokat illerinde yerel uygun ekotiplerin seçimi ve koloniler olarak tedarik edilmesi, “Kapalı Toplum Islah Programı”nın uygulanması.
Detaylı Bilgi
Çocukların ve Ergenlerin Erken Çocukluk Eğitimi ve Gelişimi, Koruma, Güçlendirme ve Beceri Programları Yoluyla Desteklenmesi Projesi
1 Nisan – 30 Eylül tarihleri arasında UNICEF işbirliğiyle yürüttüğümüz “Çocukların ve Ergenlerin Erken Çocukluk Eğitimi, Koruma, Güçlendirme ile Beceri Programları Yoluyla Desteklemek İçin Çok Sektörlü Deprem Müdahale Projesi” 2 Ekim itibariyle “Suriyeli&Türk Çocukların ve Ergenlerin Erken Çocukluk Eğitimi ve Gelişimi, Koruma, Güçlendirme ve Beceri Programları Yoluyla Desteklenmesi Projesi” olarak devam etmektedir. Proje süresi 02.10.2023-30.09.2024 tarihlerini kapsamaktadır. Proje kapsamında aşağıdaki programlar uygulanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Hassas Sığınmacı ve Yerel Toplulukların Koruma, Sosyal Uyum ve Geçim Kaynaklarına Erişimin Geliştirilmesi
Federal Alman Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) fonuyla finanse edilmekte ve Welthungerhilfe (WHH) işbirliğiyle yürütülmekte olan bu projede Mardin, Diyarbakır ve Batman illerinde yer alan dezavantajlı sığınmacı ve yerel toplulukların koruma, sosyal uyum ve geçim kaynaklarına erişimi amaçlanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Çocuklar İçin Koruyucu Bir Ortam Yaratılması Projesi
UNICEF ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliği, Türkiye Kalkınma Vakfı (TKV)’nin kolaylaştırıcılığıyla Suriyeli ve Türk ergenlerin ve gençlerin sosyal uyum konusundaki katılım fırsatlarını artırmak ve GAP İdaresine bağlı toplum merkezlerinde Psikososyal destek hizmetlerine erişim sağlamak amacıyla hayata geçirilen bu program 2018 yılından bu yana yürütülmektedir.
Detaylı Bilgi